יום רביעי, 1 ביולי 2015

רוסיה הפסיקה את הזרמת הגז לאוקראינה


חברת "גזפרום" הרוסית הודיעה על השעיית אספקת הגז לאוקראינה אחרי שאמש הודיעה הממשלה בקייב על הפסקת רכישת הגז מרוסיה. "גזפרום לא תעניק אספקה לאוקראינה אם לא יהיה תשלום"

חברת הגז הרוסית "גזפרום", הנמצאת בבעלות משותפת עם הממשלה במוסקבה, הודיעה היום (רביעי) על השעיית אספקת הגז לאוקראינה. ההודעה מגיעה אחרי שאמש הודיעה הממשלה בקייב על הפסקה מיידית של כל רכישות הגז מרוסיה.

ברוסיה הציעו לאוקראינה לשמור על תעריפים קבועים לרבעון הנוכחי של 247 דולק למטר מעוקב והנחה של 40 דולר על כל 1,000 מ"ק, אולם בקייב דרשו שיפור בתנאי העסקה. אחרי כישלון השיחות, הודיעה אמש חברת הגז האוקראינית "נפטוגז" על ניתוק היחסים עם מקבילתה הרוסית. שר האנרגיה הרוסי, אלכסנדר נובאק, כינה את ההחלטה "מצערת".

בהודעת החברה ממוסקבה נמסר כי הפסקת הזרמת הגז היא בשל החוב שיש לאוקראינה. "אוקראינה לא שילמה עבור אספקת הגז של חודש יולי", נכתב בהודעת חברת הגז הרוסית והובהר שאספקת הגז לאוקראינה לא תתחדש עד שלא יוסדרו החובות. "גזפרום לא תעביר אספקה לאוקראינה תחת כל תעריף אם לא יהיה תשלום", הבהיר מנכ"ל החברה, אלכסיי מילר.

המתיחות בתחום הגז בין אוקראינה ורוסיה החלה על רקע הדחתו של הנשיא הפרו-רוסי, ויקטור ינוקוביץ', בפברואר בשנה שעברה.  בחודש יוני 2014 הפסיקה מוסקבה את אספקת הגז לאוקראינה עם החרפת המשבר והקרבות בין הצבא האוקראיני לבדלנים הפרו-רוסים במזרח המדינה.

אוקראינה צורכת כ-50 מ"ק של גז מדי שנה, מהם 20 מ"ק היא מייצרת בעצמה. המדינה זקוקה מאוד לגז לצורך חימום בתים ומבנים לאור העובדה שבמשך ארבעה חודשים בשנה בממוצע נרשמים במדינה טמפרטורות של מתחת לאפס מעלות צלזיוס. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה