יום שלישי, 20 באוקטובר 2015

מנהל התעופה הפדרלי בארצות הברית תחייב רישוי של רחפנים פרטיים


הרגולטורים בארה"ב יתחילו לחייב כל מי שמשתמש ברחפן למטרות הנאה לרשום את כלי הטיס שלהם אצל הרשויות, בניסיון ראשון לעקוב אחר הרחפנים, אשר מאיימים לעתים על הבטיחות בתעופה.

ההחלטה לחייב את בעלי הרחפנים ברישיון היא שינוי במדיניות של ממשל אובמה והודאה של מנהל התעופה הפדרלי (FAA) בכך שקשה לשלב בצורה בטוחה את המל"טים הפרטיים במרחב האווירי של ארה"ב. "המסר שאנחנו שולחים היום הוא שכשאתה במרחב האווירי הלאומי, זה עניין רציני מאוד", אמר שר התחבורה האמריקאי, אנתוני פוקס, לכתבים.

טייסים בארה"ב מדווחים כיום מדי חודש על יותר מ-100 תקריות שבהן הרחפנים כמעט מתנגשים במטוסים, לפי FAA. תקריות כאלה כמעט ולא התרחשו לפני השנה שעברה, אך התרבו בשנתיים האחרונות, לאחר שיותר ויותר אנשים רכשו רחפנים למטרות פרטיות. אמריקאים חובבנים צפויים לקנות 700 אלף רחפנים השנה, עליה של 63% לעומת השנה שעברה.

לפי הנחיות ה-FAA, בעלי רחפנים לא אמורים להטיס אותם מעל לגובה של 120 מטרים או ברדיוס של 8 קילומטרים משדה תעופה ללא אישור. אולם רבים אינם עוקבים אחר ההנחיות ולרשויות קשה לאכוף אותן ולאתר את בעלי הרחפנים שמפרים את התקנות. כעת מקווים הרגולטורים כי חיוב הבעלים לרשום את הרחפנים יגרום להם לנהוג בזהירות רבה יותר. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה