יום שבת, 31 באוקטובר 2015

ארצות הברית שולחת כוחות יבשה למאבק ב"מדינה האיסלאמית" בסוריה


ארה"ב שולחת כוחות יבשה למאבק בארגון "המדינה האיסלאמית" בסוריה לראשונה מאז המבצע האווירי נגד הארגון בו החלה לפני כשנה. בתוך כך, הסתיימה הועידה הבינלאומית לפתרון המשבר


נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הורה לשלוח לצפון סוריה עד 50 חילות אמריקנים על מנת לסייע ללוחמים הכורדים. בגארדיאן הבריטי דווח כי הפנטגון מתייעץ עם הממשלה בעיראק לקראת הקמה של כוח קרקעי משותף שיילחם בדאעש.

סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה כי בבית הלבן לא שוקלים מערכה קרקעית ארוכת טווח לכוחות האמריקנים בסוריה ובעיראק. החלטת ארצות הברית מגיעה לאחר שרוסיה, התומכת באסד, הגבירה את תקיפותיה העצמאיות נגד דאעש בסוריה, אך פגעה גם בקבוצות מורדים הנתמכות על ידי וושינגטון.

בתוך כך, שר החוץ של גרמניה הודיע כי בעוד שבועיים יכונס סבב שיחות נוסף לפתרון המשבר בסוריה. היום התקיימה בווינה הועידה הבינלאומית לפתרון המשבר ושרת החוץ של האיחוד האירופי הגדירה את השיחות "לא קלות אך הסטוריות.

שר החוץ של צרפת, לורן פאביוס, אמר עם בואו לוועידה בווינה: "על הנשיא אסד לפנות את מקומו. אסור שהוא יהיה חלק מעתידה של סוריה".

השיחות הסתיימו ללא סיכומים, אך שר החוץ של גרמניה הודיע כי בעוד שבועיים יכונס סבב שיחות נוסף. שר החוץ הרוסי לברוב אמר בתום השיחות כי חברי הוועידה לא הצליחו להסכים על גורלו של אסד והוסיף שהוא מאמין כי העם הסורי הוא שצריך להחליט בנושא.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה