יום רביעי, 11 בנובמבר 2015

סקנדל ענק באתלטיקה: יש להשעות את רוסיה


ועדה שהוקמה בעקבות חשדות לסימום סיסטמטי הגישה המלצות חמורות

9 חודשים לפני שהמשחקים האולימפיים בריו ייצאו לדרך, שערוריית סמים מרחפת מעל האתלטיקה העולמית. אחרי שלאחרונה הועלו האשמות בנוגע ל"נקיונה" של האתלטיקה הרוסית, ועדה עצמאית שמינתה הרשות העולמית למניעת סימום (WADA) הגישה היום את מסקנותיה שהעיקרית שבהן היא: השעייה של רוסיה ואתלטיה מכל פעילות.

הועדה שמינתה WADA בדקה כאמור את ההאשמות בנוגע לנורמות של סימום, טיוח וסחיטה באתלטיקה הרוסית. מלבד ההמלצה להשעות את רוסיה, הומלץ גם להרחיק לצמיתות 5 ספורטאים ו-5 מאמנים רוסים.

בדו"ח שפירסמה הוועדה זוהו כשלים סיסטמטיים גם בקרב ה-IAAF, התאחדות האתלטיקה הבינלאומית, שמנעו יישום של תוכנית אפקטיבית למניעת סימום. בנוסף, נטען כי המשחקים האולימפיים בלונדון 2012  נפגעו בשל "העלמת עין נרחבת" לגבי חשדות שעלו נגד ספורטאים רוסים, העלמת עין שהגיעה הן מכיוון ה-IAAF והן מכיוונה של ההתאחדות הרוסית.

סבסטיאן קו, נשיא ה-IAAF, התייחס לעניין והודה: "אלה ימים קודרים לספורט. מצפה לנו עוד דרך ארוכה עד לגאולה".דו"ח הוועדה הוזמן לאחר שבדצמבר האחרון תוכנית טלוויזיה גרמנית חשפה ממצאים חמורים בנוגע לפעילותה של האתלטיקה הרוסית. ב-WADA לא התעלמו מכך וביקשו לבדוק עד כמה מדוייקים אותם ממצאים. בתחקיר שפורסם נטען כי אתלטים רוסים שילמו 5 אחוזים מהרווחים שלהם לפקידים מקומיים על מנת שיספקו להם חומרים אסורים ויטייחו תוצאות של בדיקות, כאשר גם ה-IAAF היה מעורב בטיוח.

זורקת הדיסקוס לשעבר יבגניה פצ'רינה התראיינה לאותו תחקיר וטענה אז כי "99 אחוזים מהאתלטים שנבחרו לייצג את רוסיה בתחרויות בינלאומיות השתמשו בחומרים אסורים". אתלטית אחרת, ליליה שובוחובה, טענה כי היא נאלצה לשלם להתאחדות הרוסית כ-450 אלף יורו על מנת להסתיר תוצאות חיוביות של בדיקותיה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה