יום שני, 16 בנובמבר 2015

רוסיה: לא נגדיר את חיזבאללה כארגון טרור


סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב ציין כי הארגון השיעי לא ביצע פעולות טרור בשטח רוסי, וכי נבחר באופן דמוקרטי לפרלמנט המקומי

מוסקבה אינה מחשיבה את הארגון המוסלמי-שיעי חיזבאללה כהתארגנות טרור – כך אמר הערב (יום א') סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב וצוטט על ידי סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס". 

רוסיה מבקשת לחתום על הסכם בינלאומי שבו יוגדר אילו קבוצות הפועלות בסוריה הן ארגוני טרור, ואילו ייחשבו כצדדים במשא ומתן לקראת הסדר פוליטי במדינה. אלא שדעתה של סוריה בסוגיה רחוקה מאוד מזו של ארה"ב, ובוודאי שמזו של ישראל. 

בשבת הסכימו משתתפי השיחות בווינה על הסוגיה הסורית כי ירדן תשמש כמתווכת במאמצים של גיבוש הרשימה המוסכמת של שמות ארגוני הטרור. "יש מי שאומרים שחיזבאללה הוא ארגון טרור", אמר בוגדנוב הערב, "אנו שומרים על קשרים ויחסים עמם, מכיוון שאנו לא מחשיבים אותם ארגון טרור. הם מעולם לא ביצעו פעולות טרור בשטח רוסי. חיזבאללה נבחר על ידי העם לפרלמנט הלבנוני. ישנם חברי קבינט ושרים שהם אנשי חיזבאללה בלבנון. זהו כוח סוציו-פוליטי לגיטימי". 

כוחות חיזבאללה לוחמים בסוריה כדי לסייע לנשיא המקומי בשאר אל-אסד – בן בריתה של רוסיה - להתגבר על המרידה החמושה נגדו. ארה"ב והאיחוד האירופי סיווגו את הארגון השיעי כישות טרור וכמי שיש לו קשרים לקבוצות טרור, בין השאר בשל קשריו החשודים של הארגון לאיראן. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה