יום ראשון, 27 בדצמבר 2015

מהו כדור האש שנצפה בשמי קליפורניה במערב ארה"ב?


כמה גולשים העריכו שמדובר בניסוי טילים סודי של הצבא האמריקני, אחרים אמרו כי מדובר בחלק ממטר מטאורים שהחל בתחילת החודש, ולא מעט, כמובן, הצהירו שמדובר בעב"מ. האמת איכזבה את כולם

בשבוע שעבר קרה משהו משונה בשמי ארצות הברית. אנשים רבים בקליפורניה ובנבדה שבמערב המדינה הסתכלו מעלה לשמיים וראו מעין כדור אש שחוצה את השמיים. האור הבהיר וה"בלתי מוסבר" נראה מלאס וגאס ועד סקרמנטו, האיר את הלילה ונעלם.

רבים פנו לטוויטר ופרסמו תמונות וסרטונים של המראה החריג, שהטריד והבהיל לא מעט אנשים, וכיאה לאומת האינטרנט - הוליד לא מעט תיאוריות מופרכות יותר ופחות. חלק טענו כי מדובר בניסוי טילים סודי של הצבא האמריקני, אחרים אמרו כי מדובר בחלק ממטר מטאורים שהחל בתחילת החודש, ולא מעט, כמובן, הצהירו שמדובר בעב"מ.

אך גורמים רשמיים בארה"ב הכחישו את כל השמועות כי מדובר בביקור של חייזרים שיצרו אש עם כניסת לכדור הארץ, ואישרו לרשת NBC כי כדור האש המסתורי למעשה היה פסולת חלל רוסית.

הפיקוד האסטרטגי של ארה"ב דיווח כי מדובר בשאריות של גוף של חללית רוסית מסוג SL-4, ששוגרה על ידי סוכנות החלל הרוסית ביום שני שעבר ונכנס בחזרה לאטמוספירה מעל אריזונה ביום שלמחרת.
 אף שהיה נראה כאילו הגורם השמימי התפרק, הפיקוד אסטרטגי של משרד ההגנה האמריקני לא אישר זאת, או אם העצם כולו שב לכדור הארץ בחתיכה אחת.

החללית היא אחת מתוך כ-16 אלף חפצים בחלל שהפיקוד האסטרטגי של ארה"ב עוקב אחריהם. מרבית האובייקטים שחודרים בחזרה לאטמוספירה של כדור הארץ עולים באש עם כניסתם, אבל לעתים כמה מהם מצליחים להגיע לקרקע, כפי שקרה למשל עם משגר פאלקון 9 שנמצא לחופי בריטניה.

ynet.co.il


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה