יום שבת, 16 בינואר 2016

האם רוסיה מכינה עצמה להתרסקות כלכלית כמו ב-1998?


הקרמלין מתכוון לבצע קיצוץ של 10% בתקציב 2016, לאחר שתכנון לפי מחיר של 50 דולר לחבית נפט נהפך לא רלוונטי; "אם לא ננהל את זה, יהיה שחזור של מה שקרה ב-1998-1999", הזהיר שר האוצר 

ממשלת רוסיה מתכוננת לקצץ את התקציב ב-2016, וקובעי המדיניות בקרמלין שוקלים הפחתה של 10% בהוצאות הלא חשובות כדי להתאים את כלכלת המדינה "למציאות החדשה", היות שמחירי הנפט צפויים להמשיך לרדת. כך מסר היום (רביעי) שר האוצר אנטון סילואנוב.

המצב התקציבי "קשה" ו"אי אפשר שלא להתאים" את ההוצאות לתנאים החדשים, אמר סילואנוב בכנס במוסקבה. בשנה שעברה עמד הגירעון על 2.6% והשנה הקיצוצים יפסחו על תחומי עדיפות כמו הצבא והחקלאות, מסר. שר הכלכלה אלכסיי אוליקאייב אמר כי הממשלה צריכה לשקול מחדש את הפרטת שני הבנקים הגדולים ברוסיה - סברבנק וקבוצת הבנקאות VTB.

רוסיה, יצואנית האנרגיה הגדולה בעולם, מתקשה למצוא פיצוי להכנסות האבודות בתקציב כתוצאה מהנפילה של מחירי הנפט אל מתחת ל-30 דולר לחבית, לראשונה זה 12 שנים. הנפילה הוסיפה להשפעה השלילית של הסנקציות שהטילו עליה ארה"ב ואירופה בעקבות מעורבות רוסיה באוקראינה, שבין היתר מגבילות את גישתה לשווקים הפיננסיים הגלובליים. תקציב 2016 של רוסיה מבוסס על מחיר נפט של 50 דולר לחבית.

"המשימה שלנו היא להחזיר את התקציב בהתאמה למציאות החדשה ואם לא ננהל את זה, אז יהיה שחזור של מה שקרה ב-1998-1999 כשהאוכלוסיה שילמה באמצעות אינפלציה", אמר סילואנוב. הממשלה צופה הכנסות של 13 מיליארד דולר (1 טריליון רובל) מהפרטה בשנתיים הקרוב, הוסיף. המטבע הרוסי צנח ב-55% ב-2014-15, יותר מכל מטבע אחר בעולם מלבד מקבילו האוקראיני.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה