יום רביעי, 20 בינואר 2016

קדירוב יוצא לעזרת פוטין: "נמחק את האופוזיציה ברוסיה"


רמזן קדירוב, נשיא המחוז בקווקז שבעבר מרד במוסקבה, הביע תמיכה גורפת בנשיא רוסיה שאת מתנגדיו כינה "חבורת טיפשים שחולמים להרוס את המדינה". לדבריו, "נציל את רוסיה אם לא נרחם על האויב"

נשיא צ'צ'ניה רמזאן קדירוב איים אתמול (שלישי) למחוק את האופוזיציה "האויבת" ברוסיה כשיצא להגנתו של בעל בריתו הנשיא ולדימיר פוטין. דבריו של קדירוב, ששולט ביד ברזל במחוז שבקווקז, הגבירו את החשש מפני עתידם של מתנגדי הקרמלין והתקשורת העצמאית במדינה.

במאמר ביומון "איזבסטיה", התומך בקרמלין, כינה את מתנגדיו של פוטין "חבורה של טיפשים" ש"חולמים להרוס את המדינה שלנו". לדבריו, "נציל את רוסיה אם לא נרחם על האויב". קדירוב, מנהיג מורדים בעברו שמחץ את הבדלנים בחבל באמצעות עינויים והוצאות להורג שרירותיות, קרא לעצמו "חייל של פוטין" והוא הציע לשים את אנשי האופוזיציה במחנה צ'צ'ני, שם "לא יהיה להם מחסור בזריקות".

בשבוע שעבר כינה קדירוב את התקשורת העצמאית ברוסיה "אויבת המדינה" שמחפשת לזרוע "כאוס" בקווקז ומעבר לו. הערותיו זכו לביקורת גם בתוך המדינה, בין היתר מצדו של מחוקק מקומי בסיביר שאמר כי המנהיג הצ'צ'ני הוא "הבושה של רוסיה" בשל העושר הרב שצבר ובשל השימוש לרעה בתפקידו. בתוך זמן קצר הוא התנצל, ככל הנראה בשל איומים שקיבל על חייו.

כמה אנשים שביקרו בעבר את קדירוב מצאו את מותם, בהם העיתונאית אנה פוליטקובסקיה ופעילת הזכויות נטליה אסטמירובה. לפי החשד, גם את בוריס נמצוב, אחד מבכירי האופוזיציה במוסקבה, חיסלו חמושים צ'צ'נים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה