יום שני, 25 בינואר 2016

הימין הקיצוני באירופה מתכנן "יום פטריוטי" נגד האיסלאמיזציה


ארגונים ממדינות שונות ביבשת חתמו "הצהרת פראג", הקובעת כי "ההיסטוריה של התרבות המערבית עלולה להיכחד בגלל האיסלאם הכובש את אירופה". בחודש הבא יקיימו הפגנות בו-זמניות ב-14 מדינות במחאה על "מדיניות ההגירה הטיפשית וגובלת בהתאבדות"

ארגוני הימין הקיצוני באירופה מתכננים לקיים בעוד שבועיים הפגנות המוניות ובו-זמניות ב-14 מדינות לפחות ברחבי היבשת – בגרמניה, צ'כיה, פולין, פינלנד, אסטוניה, סלובקיה, שוויץ ועוד – נגד מה שהם מכנים "האיסלאמיזציה של אירופה". בפגישה שנערכה אתמול בצ'כיה בין ראשי ארגונים אנטי-איסלאמיים מכמה מדינות, נחתם הסכם לקיומן של ההפגנות ב-6 בפברואר. 

טטיאנה פסטרלינג, מראשי "פגידה", התנועה נגד הגירה בגרמניה, אמרה כי מטרת ההפגנות תהיה "להתריע על האיסלאם הכובש את אירופה". לדבריה, "המאבק נגד ההתאסלמות של אירופה הוא המטרה המשותפת של כולנו. גרמניה היא תמרור האזהרה לאיחוד האירופי, והראתה מה יכול להשתבש כאשר מדינה פותחת את שעריה בפני מהגרים ללא הגבלה". 

לטענת פסטרלינג, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, שהובילה בחודשים האחרונים את מדיניות הדלת הפתוחה למבקשי המקלט, "הגדילה באופן ניכר את מספר הגברים לעומת מספר הנשים" בארצה. רוב גדול מקרב 1.1 מיליון המהגרים שהגיעו לגרמניה בשנה האחרונה היו גברים. 

את מפגש הארגונים האנטי-איסלאמיים אירחו ראשי הארגון הצ'כי "הגוש נגד האיסלאם" הדוגלים בסגירת גבולות המדינה בפני מהגרים מוסלמים. יו"ר הארגון מרטין קונביצקה הגדיר את מדיניות ההגירה האירופית "טיפשית וגובלת בהתאבדות". הוא כינה את היום שבו יתקיימו ההפגנות המתואמות "יום הפטריוטים האירופאים". 


המסר העיקרי של ההפגנות האלו יהיה "האירופאים לא יוותרו על אירופה". בסיום המפגש אתמול חתמו כל נציגי הארגונים על "הצהרת פראג" הקובעת כי "ההיסטוריה של התרבות המערבית עלולה להיכחד בקרוב בגלל האיסלאם הכובש את אירופה". המסמך, בשפה האנגלית, מצהיר עוד: "אנו מסרבים להיכנע לממשלות מרכז אירופה ורואים בכך את החובה שלהם לעמוד מול האיסלאם הפוליטי, משטרים איסלאמיים קיצוניים ומשתפי הפעולה שלהם באירופה". 

ארגון "פגידה" הגרמני הוקם ב-2014 עם תחילתו של גל ההגירה המוסלמי ההמוני לגרמניה. בתוך זמן קצר הוא זכה לפופולריות רבה, ובאחת ההפגנות הראשונות שקיים הארגון בדרזדן השתתפו 25 אלף בני אדם. בחודשים האחרונים החלה התמיכה בארגון לדעוך לאחר שמייסד "פגידה" לוץ בכמן פרסם תמונות "סלפי" שלו עם שפם ותסרוקת בסגנון היטלר. עם זאת, פרשת ההטרדות המיניות ההמוניות בקלן שבגרמניה בערב השנה האזחית החדשה הביאה שוב לעלייה ניכרת ברגשות האנטי-איסלאמיים של רבים מתושבי גרמניה. 

סקר שערך לאחרונה השבועון הגרמני "דר שפיגל" העלה כי שני שלישים מתושבי גרמניה סבורים כי הקנצלרית מרקל אינה עושה די לטפל בחששות מהמהגרים. 34% אמרו כי גרמניה "נמצאת בתהליך מתמשך של איסלאמיזציה". 

בעצרת שארגנו אנשי "פגידה" בעיר לייפציג לאחר התפוצצות פרשת ההטרדות המיניות טענה פסטינגר כי "הוכרז ג'יהאד נגד נשים בגרמניה. המהגרים המוסלמים החלו את פיגועי הטרור שלהם נגד נשים גרמניות, בלונדיניות ולבנות". בעקבות דבריה החריפים החליטה התביעה הגרמנית להגיש נגדה כתב אישום בגין הסתה לשנאת זרים וגזענות.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה