יום שלישי, 9 בפברואר 2016

סעודיה נערכת לתרגיל צבאי ענק - 350 אלף חיילים


כשבוע אחרי שריאד הצהירה כי היא מוכנה לשלוח חיילים ללחימה קרקעית נגד דאעש בסוריה, יתקיים בצפון הממלכה תרגיל צבאי שיכלול כ-350 אלף חיילים משמונה מדינות סוניות. דמשק כבר הזהירה כי הסעודים "יחזרו בארונות" אם יפלשו

ערב הסעודית מתכוננת לתרגיל ענק שמטרתו להכין את חייליה לפעולה קרקעית נגד ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) בסוריה. התרגיל, שיתקיים בצפונה של הממלכה הערבית, צפוי להתחיל ביום שישי ולהימשך שבועיים וחצי. הוא יכלול כ-350 אלף חיילים משבע מדינות ערביות ומוסלמיות בנוסף לערב הסעודית: ירדן, מצרים, בחריין, פקיסטן, תימן, איחוד האמירויות הערביות וסודאן. 

העיתון "סבק" הסעודי דיווח כי התרגיל נועד להעביר כמה מסרים, אחד מהם לממשל אובמה בוושינגטון, ולפיו האזור מסוגל לפתור את הבעיות שלו גם ללא התערבותו. ערב הסעודית מתנגדת למשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד ותומכת במורדים המתונים בסוריה, שדאעש הג'יהאדיסטי הקיצוני אינו נמנה עליהם. 

ביום חמישי הודיעה ריאד כי תסכים להצטרף למערכה הקרקעית נגד דאעש בסוריה אם כוחות הקואליציה בהובלת ארצות הברית יחליטו על כך. "הממלכה מוכנה להשתתף בכל פעולה קרקעית שהקואליציה (נגד דאעש) עשויה להחליט עליה בסוריה", אמר תת-אלוף אחמד עסירי, יועץ לשר ההגנה הסעודי, המשמש גם דובר הקואליציה הערבית הנלחמת במורדים החות'ים בתימן, לרשת "אל-ערבייה" ולסוכנות הידיעות הצרפתית.


עסירי אמר כי ריאד היא שותפה פעילה בקואליציה הנלחמת בדאעש בסוריה מאז 2014, שבה 65 חברות באופן רשמי, וכי היא ביצעה יותר מ-190 משימות אוויריות. לדבריו, ערב הסעודית סבורה כי על מנת להביס את "המדינה האיסלאמית", יש לשלב פעולה אווירית עם פעולה קרקעית. 

"אם יהיה קונצנזוס בהנהגת הקואליציה, הממלכה מעוניינת להשתתף במאמצים האלה מכיוון שאנו סבורים כי פעולות אוויריות אינן הפתרון האידיאלי, וחייב להיות שילוב של פעולות אוויריות וקרקעיות", הוא ציין. 

דמשק לא נאלמה דום לנוכח ההצהרות הסעודיות. בסוף השבוע הגיב עליהן שר החוץ הסורי ווליד מועלם, והזהיר כי כל פלישה לארצו תתפרש כמעשה של תוקפנות. הוא אף איים: "אלה שיתערבו, יחזרו לארצם בארונות קבורה". גם באיראן, בעלת בריתו הוותיקה של אסד והחברה הבכירה בציר איראן-סוריה-חיזבאללה, לעגו להתראה של ריאד. מפקד משמרות המהפכה מוחמד עלי ג'עפרי אמר ששליחת כוחות סעודיים לסוריה תהיה התאבדות מבחינתם.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה