יום שלישי, 16 בפברואר 2016

רוסיה בוחנת עסקת ענק (8 מיליארד דולר) של נשק עם איראן

שר ההגנה האיראני דגאן

היום יבקר במוסקבה שר ההגנה האיראני חוסיין דגאן • במוקד הפגישה: אספקת מערכות נשק לטהרן בשווי מוערך של 8 מיליארד דולר • "איראן רואה ברוסיה שותף אסטרטגי"

היחסים בין איראן ורוסיה מתהדקים - לפחות בכל הנוגע לעסקאות נשק. היום צפוי להיפגש במוסקבה שר ההגנה האיראני, חוסיין דגאן, עם סגן ראש ממשלת רוסיה, דמיטרי רוגוזין, ועם ולדימיר קוזין, יועצו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לשיתוף פעולה צבאי.

על פי הדיווחים, במוקד הפגישה תעמוד אספקה של מערכות נשק שונות שמבקשים האיראנים לבצע מהרוסים. "טהרן העבירה למוסקבה רשימה של כלי הנשק והציוד הטכני שהצבא האיראני היה מעוניין לרכוש, וזו נבחנה במשרד ההגנה הרוסי, בממשלה ובקרמלין", דיווחו כלי תקשורת רוסיים. היקף העסקה מוערך ב-8 מיליארד דולרים, ומקור המעורה בדברים אמר כי הוא מאמין שביקור העבודה של דגאן למוסקבה יזרז את החתימה על ההסכמים. בד בבד, אישר מקור במשרד ההגנה האיראני ל"ספוטניק" הרוסי כי במהלך הביקור ייחתם הסכם בין המדינות לאספקת מטוסי סוחוי Su-30 לאיראן. הרפובליקה האיסלאמית גם צפויה לבקש מרוסיה סיוע בתיקון של צוללות ושל מטוסיה מסוג מיג 29 וסוחוי Su-24. 

אף שהנושאים שיידונו בין הבכירים לא נחשפו, העורך הראשי של העיתון "חדשות איראן" משוכנע כי השר האיראני יידון עמם בהצעות ספציפיות להרחבת שיתוף הפעולה הצבאי בין המדינות. הוא ציין עוד כי טהרן מעוניינת לרכוש מטוסי קרב מודרניים מרוסיה, וגם רכישה של מערכות נשק רוסיות, דוגמת מערכת ליירוט מטוסים מסוג S-400, צפויה להיות חלק מהדיונים, ואולי אף רכישה של טנקים רוסיים כמו ה-T-90 וממשיכו ה-T-95.

גורם נוסף ציין כי "איראן רואה ברוסיה שותף אסטרטגי. ב-3-4 השנים האחרונות שיתוף הפעולה בין המדינות התרחב באופן חסר תקדים. הגיוני כי במהלך ביקורו של דגאן הוא יבקש לחזק את שיתוף הפעולה הזה במגוון רחב של נושאים. בין היתר מתכננת איראן לשדרג את הצי שלה".  


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה