יום ראשון, 21 בפברואר 2016

ג'ון קרי: השגנו עם רוסיה הפסקת אש זמנית בסוריה


מזכיר המדינה האמריקני מסר במסיבת עיתונאים כי יחד עם שר החוץ הרוסי הושג הסכם הפסקת אש בין הפלגים הלוחמים בשטחי סוריה. יחד עם זאת, לא יופסק המאבק בארגוני הטרור

מזכיר המדינה של ארצות הברית, ג'ון קרי, אמר היום (ראשון) במסיבת עיתונאים שקיים במוסקבה, בירת רוסיה, כי הגיע עם שר החוץ הרוסי להסכם הפסקת אש זמני בסוריה וכי הפסקת הלחימה תוכל להיכנס לתוקף בימים הקרובים. קרי הוסיף כי הוא מקווה שנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ועמיתו הרוסי, ולדימיר פוטין, ידונו במהרה כדי להשלים את הפרטים החסרים.

במקביל, משרד החוץ במוסקבה מסר ששרי החוץ לברוב וקרי שוחחו על תנאי הפסקת האש ושבמסגרתה לא יופסק המאבק בארגוני הטרור המוכרים על ידי מועצת הביטחון של האו"ם. עוד לפני כן, ארגוני המורדים בסוריה הסכימו על הפסקת אש, שתתקיים לאורך שלושה שבועות. באופוזיציה הסורית הסכימו להפסקת האש בתנאי שרוסיה תחדל מהתקיפות האוויריות.

לפני שלושה ימים דווח כי צה"ל תקף מחסן נשק של צבא סוריה בדרום דמשק. כל זאת למרות שצבא סוריה וחיזבאללה הכחישו את המדווח וממערכת הביטחון הישראלית לא ניתנה תגובה.

בתוך כך, פורסמו נתונים לפיהם כחצי מיליון בני אדם מתו במהלך מלחמת האזרחים, ותוחלת החיים בסוריה צנחה ב-15 שנים מאז פרוץ הסכסוך. כמו כן, אחד מכל עשרה אזרחים סורים נפצע או נהרג במלחמת האזרחים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה