יום רביעי, 3 בפברואר 2016

הנשיא הצ'צ'ני העלה תמונה של יריב הקרמלין – בתוך כוונת

מיכאיל קסיאנוב - אחד ממנהיגי האופוזיציה הרוסית


מנהיג צ'צ'ניה רמזאן קדירוב העלה לחשבון האינסטגרם שלו צילום וידאו של אחד מיריביו הידועים של מוסקבה בתוך כוונת של רובה צלפים, במה שנתפס בעולם כאיום ברור וישיר של הממשל הרוסי כלפי מתנגדיו. 

מיכאיל קסיאנוב הוא אחד ממנהיגי האופוזיציה הרוסית, לשעבר ראש הממשלה ואחד ממבקריו החריפים של הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין. קדירוב מצדו נחשב לאחד מבני הברית של הנשיא, ורק באחרונה כינה את מבקריו "בוגדים" ו"יריבים". 

לצד התמונה, שבה הסביר קדירוב כי קסיאנוב ביקש לגייס כסף לטובת האופוזיציה בשטרסבורג, כתב המנהיג הצ'צ'ני: "מי שלא מבין את זה, עוד יבין". בסרטון, שנראה כמו תיעוד מעקב משטרתי חסוי, נשמעו קליקים והתנשפויות של הצלם. 

כעת נראה שמבחינת האופוזיציה מדובר בשיא נוסף, אחרי שמנהיגי אופוזיציה כבר נרצחו בפועל, וכעת זכו לאיומי מוות. בעשור האחרון נרצחו כמה דמויות בולטות באופוזיציה הרוסית, שהידוע שבהן היה בוריס נמצוב. 

איליה ישין, שעומד בראש אחת ממפלגות האופוזיציה יחד עם קסיאנוב, קבע כי צילום הווידאו הוא "איום פתוח לרצח קסיאנוב". אלכסי נבלני, מנהיג בולט אחר של האופוזיציה, חזר על הדעה הזו, ובדף הפייסבוק שלו טען כי "אין יותר ספק בכך שכל ההצהרות בשבועות האחרונים, וזאת בפרט, אושרו בידי הקרמלין ופוטין, וככל הנראה גם ספגו השראה מהם".


במרץ האחרון קדירוב כתב על ההתנקשות בחשבון האינטגרם שלו, והגן על אחד הרוצחים לכאורה, שמוצאו צ'צ'ני. למחרת העניק לו פוטין עיטור גבוה מטעם המדינה. קדירוב מנהל את המחוז הצ'צ'ני באגרוף של ברזל, והמיליציה הפרטית שהוא מנהיג מואשמת בהפרות רבות של זכויות אדם, בבריונות, בהתנקשויות ועוד. 


מנהיג צ'צ'ניה רמזאן קדירוב

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה