יום שישי, 5 בפברואר 2016

בגלל רוסיה: תקציב הביטחון האמריקאי נוסק


שר ההגנה האמריקאי אשטון קרטר הציג את תקציב צבאו ל-2017 המוערך ב-583 מיליארד דולר. הוא הדגיש כי שיתוף הפעולה מול אירופה יוגבר, וכי ארה"ב ריבעה את תקציבה בשל האיום הרוסי

קרטר הודה כי תקציב בסך 3.4 מיליארד דולר יושקע במבצעים שונים באירופה בכדי להרתיע את רוסיה – פי ארבע מזה של שנה שעברה שיועד ליבשת. "אנחנו מחזקים את עמדתנו באירופה בכדי לתמוך בבנות בריתנו בנאט"ו מול התוקפנות הרוסית", אמר קרטר. "זה יוכל לממן דברים רבים: יותר כוחות מתחלפים באירופה, יותר אימונים ותרגילים עם בנות בריתנו, ציוד לחימה שיוצב מראש, ושיפור תשתיות בכדי לתמוך בכל זה". 

בנוסף, ארה"ב תעלה בחמישים אחוז את התקציב אותו היה מייעדת למלחמה בדאעש, ויעמוד עתה על 7.5 מיליארד דולר. שר ההגנה ציין כי 18 חודשי הפצצות נגד דאעש כראשי הקואליציה המתמודדת עם הארגון הג'יהאדיסטי, דלדלו את מלאי הפצצות האמריקאי. 

"לאחרונה הכנו את דאעש עם כל כך הרבה פצצות חכמות המונחות ב-GPS וטילים מונחי לייזר, עד שהמאגר בו אנו משתמשים יותר מכל נגד הטרוריסטים החל לאזול. לכן אנחנו משקיעים 1.8 מיליון דולר ב-2017, כדי לקנות עוד 45,000 מהם", אמר. לדבריו ארה"ב תמשיך להשקיע גם בטכנולוגיית לחימה עתידנית כגון כמו אקדחים עם מהירות ירי גבוהה במיוחד ומזל"טים. 

לדברי קרטר, תקציב הביטחון הכולל לשנת 2017 יעמוד על 583 מיליארד דולר – תקציב הביטחון הגדול בעולם. תקציב הצבא האמריקאי גבוה יותר גם בשילוב תקציבי שמונת הצבאות החזקים בעולם. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה