יום שבת, 6 בפברואר 2016

יו"ר הכנסת: חותרים לפיתוח הקשרים ולדיאלוג עם רוסיה


יו"ר הכנסת אירח את ראש מועצת הפדרציה של רוסיה והבהיר, "חשוב לנו להמשיך את שיתוף הפעולה כדי למנוע מעבר של נשק 

ראש מועצת הפדרציה של רוסיה (הבית העליון של הפרלמנט הרוסי) גולנטינה מטווינקו הגיעה היום (רביעי) לביקור בכנסת כאורחת של היו"ר יולי אדלשטיין.

בתום הטקס ברחבת הכניסה למשכן ולאחר הנחת הזר על הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל, חתמה מטווינקו בספר האורחים של הכנסת וביחד עם יו"ר הכנסת על הסכם בין פרלמנטרי לשיתוף פעולה בין הבית העליון של הפרלמנט הרוסי לבין הכנסת.

בהסכם נכתב בין היתר, "מועצת הפדרציה הרוסית והכנסת יפעלו לפתח את היחסים ביניהם בתחומי הפוליטיקה, מדע, כלכלה ותרבות, בנוסף לקשרים ההומניטריים ביניהם".

עוד צויין כי "הצדדים יקדמו שיתוף פעולה פרלמנטרי בין רוסיה וישראל באמצעות דו-שיח והתייעצויות על מנת ליצור מסגרת חוקית שתבטיח את השיפור ביחסים בין המדינות בתחומי העניין המשותפים להן".

ההסכם קובע עוד כי כחלק מפיתוח היחסים הבין-פרלמנטרים, יתקיימו חילופי משלחות ותקודם אינטרקציה קרובה יותר בין הוועדות הרלוונטיות ושיתוף פעולה בין חברי פרלמנט משתי המדינות.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס לשאלת שיתוף הפעולה עם רוסיה בכל הקשור למצב בסוריה. "מדובר בשיתוף פעולה חשוב בין שתי המדינות במיוחד לאור החשש שנשק יזלוג מסוריה לחיזבאללה. זהו לא עוד סתם ארגון אלא אויב של ישראל".

בנוגע לשאלה שעסקה במו"מ עם הרשות הפלסטינית, ציין היו"ר כי "כפי שכבר אמר ראש הממשלה נתניהו, לישראל אין תנאים מגבילים לפתיחת מו"מ. אמנם רוסיה יכולה לסייע ולקדם את המו"מ אבל מוזר בעיני שמדינה שנמצאת רחוק מכאן צריכה לסייע, בעוד שהשכנים הקרובים אלינו לא מסייעים במו"מ". 

ראש הפדרציה של רוסיה ולנטינה מטווינקו התייחסה לשיתוף הפעולה הביטחוני בין רוסיה וישראל ואמרה, "אני שבעת רצון מהמנגנון שנוצר בפגישה שנערכה בקיץ בין הנשיא פוטין לראש הממשלה נתניהו בכל הקשור לסוריה".

"אנחנו מנהלים דיאלוג עם הארגונים בסוריה אבל לא נאפשר העברת נשק לארגון שמביא להרס ולמוות".

בנוגע למו"מ עם הרשות הפלסטינית השיבה מטווינקו כי "פתרון הסכסוך צריך להיות רק בדרך דיפלומטית. אנחנו מודאגים מההסלמה שמתרחשת בחודשים האחרונים ונפעל לטובת מציאת פתרון".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה