יום שני, 8 בפברואר 2016

"רוסיה תרגלה מתקפה גרעינית על שבדיה"


על רקע המתיחות הגואה עם מוסקבה, טען מזכ"ל נאט"ו כי מאז שנת 2013 ערך הצבא הרוסי 18 תרגילי פתע, שבהם תורגלו מתקפות גרעיניות נגד חברות בברית נאט"ו

בסגנון המלחמה הקרה: מזכ"ל נאט"ו ינס סטולנברג טוען כי צבא רוסיה תרגל במהלך שנת 2013 מתקפה גרעינית יזומה על שבדיה, זאת במסגרת תרגיל רחב היקף של הצבא. מן הדו"ח השנתי של מזכ"ל נאט"ו עלה כי רוסיה הפכה לאיום ממשי עבור מדינות הארגון. 

לטענת סטולנברג, מאז שנת 2013 ערכה רוסיה 18 תרגילי פתע רחבי היקף בגזרות השונות והיו מעורבים בהם למעלה מ-100 אלף חיילים רוסים. על פי הדו"ח, במהלך הפעילות, תרגלה רוסיה מתקפות גרעיניות על כמה מדינות חברות ברית נאט"ו, ועל מדינות נוספות בהן שבדיה. שבדיה אינה חברה בברית אך מנהלת שיתוף פעולה הדוק עם נאט"ו.

לטענת נאט"ו, התרגילים הצבאיים שיזמה רוסיה היו למעשה הסוואה לשינוע של כוחות צבא גדולים למוקדי עימות אפשריים מול הברית הצפונית. סטולנברג ציין בדו"ח כי "מהלכים שכאלו מגבירים את חוסר היציבות ואת העדר הוודאות באזור". עוד נכתב כי: "נאט"ו, לעומת זאת דוגל בערכים של שקיפות וודאות ומכך נובעות פעולותיו". 

ברוסיה רואים בדו"ח עוד מהלך שנועד להצדיק פריסת כוחות רחבים של נאט"ו סביב גבולותיה של הפדרציה הרוסית. כזכור, במסמך רשמי של הקרמלין העוסק בגיבוש דוקטרינת הביטחון הלאומי הרוסי מוגדרת הברית הצבאית המערבית כ"איום על בטחונה של רוסיה". 

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/752/777.html

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה