יום שבת, 12 במרץ 2016

ילדים ב': מ.ס כפר קמא מציגה - אוהבים להיות יחד


הקבוצה שמשחקת במחוז צפון משתייכת למועדון שבו שילוב בין יהודים, צ'רקסים, בדואים וערבים משתי הדתות, זו דרך חיים. אמש התארחו שחקני הקבוצה בביתו של סאהר שיבלי לערב גיבוש, שכלל כיבוד ומאכלים מכל טוב. עוד הוכחה כמה הספורט מצליח לקרב בין אוכלוסיות שונות.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

את הסיפורים האלה אנחנו תמיד אוהבים להביא לקדמת הבמה. מועדון הכדורגל של מ.ס כפר קמא - שמאגד בתוכו קבוצת בוגרים בליגה ג' וקבוצות בסדר עולה משנתון ילדים ג' ועד הנוער [ללא קבוצת נערים א'], הוא מועדון מיוחד בנוף של הכדורגל שלנו. שמו של המועדון הוא בעצם של כפר צ'רקסי בהר תבור, אך המועדון הוא כזה שמאגד בתוכו כדורגלנים מכל מגוון הקשת האנושית שחיה באזור זה: יהודים, צ'רקסים, בדואים, ערבים משתי הדתות. הכדורגלנים הצעירים מתאמנים יחד, משחקים יחד, ובין הכדורגלנים ובין ההורים שמלווים אותם, נוצרו לא מעט חברויות שזולגות גם אל מחוץ למגרש. קשה למצוא אובייקט אחר שאינו קשור לספורט שיכול היה לאגד תחתיו אנשים שמגיעים ממספר רב של תרבויות ודתות.

ביום שני האחרון התארחו שחקני קבוצת ילדים ב', שמודרכים ע'י המאמן אלכס סקלובין, בכפר הבדואי שיבלי, בביתו של כדורגלן הקבוצה סאהר שיבלי, לערב גיבוש שכלל שפע של כיבוד ומאכלים טובים ולא פחות חשוב מכך - הרבה מצב רוח טוב. את האירוע כיבדו בנוכחותם ראש מועצת שיבלי - נעים שיבלי, ראש מועצת כפר תבור - יוסי דולה. היה זה עוד אירוע שהוכיח עד כמה הספורט מצליח לקרב אנשים מאוכלוסיות שונות. 

בשבת הקרובה הקבוצה, שמדורגת במקום החמישי של טבלת הצפון, תתארח אצל סגנית המוליכה - מכבי דלית אל כרמל. כפר קמא תגיע למשחק אחרי שבמחזור שעבר זכתה בניצחון 2:4 על הפועל מגדל העמק. האם היא תמשיך במסע ההצלחות גם בדלית אל כרמל? את זה נדע בשבת. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה