יום שלישי, 22 במרץ 2016

מספר העניים ברוסיה זינק והאמון בפוטין ירד


הירידה במחירי הנפט והסנקציות המערביות עושות את שלהן: עוד 3.1 מיליון רוסים נוספו למעגל העוני במהלך 2015. אחוז העניים ברוסיה: הגבוה משנת 2006. סקרים מראים שהציבור מאמין פחות לפוטין, אבל עדיין מוכן להצביע לו

שירות הסטטיסטיקה הממלכתי של רוסיה מסר היום (ב') כי מספר הרוסים שחיו בשנה שעברה מתחת לקו העוני עלה משמעותית. לפי הנתונים, בשנה שעברה חיו בעוני 19.2 מיליון רוסים - 13.4 אחוזים מאוכלוסיית המדינה.

מדד העוני עומד על 9,962 רובל לחודש, כ-142 דולר. מדובר בעלייה של 3.1 מיליון במספר העניים לעומת 2014, אז עמד מספר הרוסים שחיים בעוני על 11.2%. הנתונים על השנה החולפת מספקים את שיעור העניים הגבוה משנת 2006.

כלכלתה של רוסיה נפגעה קשות בשנתיים האחרונות בעקבות הירידה במחירי הנפט העולם, מקור הייצוא העיקרי של רוסיה, והסנקציות המערביות שהוטלו עליה עקב סיפוח האי קרים ומעורבותה במשבר באוקראינה. אלכסיי קודרין, אמר לסוכנות הידיעות Tass כי כלכלתה של רוסיה עלולה להיחלש ב-2% אם מחירי הנפט יישארו נמוכים.

במקביל פורסמו שני סקרים שמראים כי האמון של הרוסים בוולדימיר פוטין ירד בשנה שעברה ב-10%, למרות עלייה במספר הרוסים שרוצים לראות אותו ממשיך לכהונה נוספת. לפי סקר של Levada, מכון סקרים עצמאי, 73% מהנשאלים אמרו שיש להם אמון בנשיא לעומת 83% אשתקד. 19% השיבו שאינם בוטחים בו,עלייה מה-14% שאמרו כך בשנה שעברה.

סקר נוסף של Levada, שנערך בחודש שעבר, מראה שיותר רוסים מוכנים לבחור בפוטין לכהונה נוספת, למרות הירידה באמון הציבור. 65% מהנשאלים אמרו שהם רוצים לראות את פוטין נבחר שוב, לעומת 57% אשתקד.

בסקר של מכון סקרים בבעלות הממשלה זכה פוטין בתחילת החודש לשיא המצביעים הפוטנציאלי בבחירות, שאמורות להתקיים בעוד כשנתיים. 74% מהנשאלים אמרו שבכוונתם להצביע לפוטין, שמכהן בתפקיד משנת 2000, גם ב-2018.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה