יום שישי, 1 באפריל 2016

בגלל רוסיה: ארה"ב תפרוש 3 חטיבות במזרח אירופה


החטיבות ייפרשו לא הרחק מהגבול הרוסי, בחיזוק המשמעותי ביותר לברית נאט"ו מאז פרץ הסכסוך בין רוסיה לאוקראינה ב-2014. בחודש שעבר הודיע הפנטגון כי ב-2017 יגדיל פי ארבעה את תקציב הביטחון למטרות הגנה על אירופה

צבא ארצות הברית יגביר את נוכחותו במזרח אירופה עקב "התוקפנות של רוסיה". על פי התוכנית, החל בשנה הבאה ייפרשו שלוש חטיבות לוחמות לא הרחק מהגבול הרוסי. מדובר בחיזוק המשמעותי ביותר לברית נאט"ו מאז התלקחות הסכסוך בין רוסיה לאוקראינה ב-2014. 

בחודש שעבר הודיע הפנטגון כי ב-2017 יגדיל פי ארבעה את תקציב הביטחון למטרות הגנה על אירופה. תוספת הכוחות תסייע גם לעריכת תרגילי ענק צבאיים באזור בין החברות בברית נאט"ו ובעלות בריתה של ארצות הברית. 

"התוכנית מציגה את החוזק והאיזון בגישתנו לבעלות בריתנו בנאט"ו ולידידינו, עקב התוקפנות של רוסיה במזרח אירופה ובמקומות אחרים", אמר גנרל פיליפ ברידלאב, מפקד הכוחות האמריקאיים באירופה. הוא הוסיף: "נראה יותר מיכולתנו למדינות הללו. הן יראו נוכחות גדולה יותר של חטיבת שריון, עם ציוד חדיש יותר במדינותיהן". 

לפי התכנון, כל חטיבה שתוצב תשהה באזור תשעה חודשים לפני שתוחלף. בכל חטיבה כזו יהיו כ-4,500 לוחמים, והם יהיו מצוידים בכלי רכב ובציוד צבאי רב. 

מאז התגלעות הסכסוך באוקראינה, ובייחוד מאז סיפוח חצי האי קרים לרוסיה בפברואר 2014, גבר המתח בין המערב לרוסיה. למרות הפעולות החד-צדדיות מצדה, רוסיה ניסתה דווקא לצנן את הרוחות. "סיפורים נפוצו על כך שרוסיה תשלח טנקים לים הבלטי, לסופיה או לבודפשט. אף אחד לא מתכוון לעשות זאת", אמר סגן שר הביטחון הרוסי, אנטולי אנטונוב, בריאיון שנערך עמו לאחרונה בתחנת השידור הגרמנית "דויטשה וולה".  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה