יום חמישי, 14 באפריל 2016

הפרדה בטכניון בין יהודים וערביםהסטודנטים בטכניון בחיפה מבלים את יום הלימודים לצד סטודנטים משלל לאומים ודתות - אך את היום הארוך הם מסיימים בסביבה הומוגנית הרבה יותר. "יש הפרדה מלאה בין יהודים לערבים כדי למנוע חיכוכים מיותרים", מסביר אחד מאחראי הביתנים. אחרת מוסיפה כי "מלבד מקרים חריגים אנחנו לא מערבבים, הסיכוי שיהודי וערבי יגורו יחד שואף לאפס".

לא מדובר בסוגיה אותה מצניעים: ניתן לסמן את הבקשה לגור בדירה עם יהודים בלבד בטופס הבקשה למעונות. "ספר אם הדבר הזה חוקי, זו רובריקה מאוד בעייתית", טוען עורך הדין גיל גן-מור מהאודה למען האזרח.

"זה טבעי שסטודנט שלומד כל היום בטכניון לצידם של סטודנטים נוצרים, מוסלמים, צ'רקסים, דרוזים וסטודנטים בינלאומיים משלל רקעים ודתות ירצה לחזור הביתה לסביבה תרבותית שהוא מכיר", אומר מנגד דני מגנר, לשעבר יושב ראש אגודת הסטודנטים בטכניון, "צרך לאפשר לו את זה, כך נוצרת סביבת לימודים אופטימלית".

עם זאת, הפרדה על בסיס קטגוריות אחרות אינן מתאפשרות במוסד. כך, למשל, לא ניתן לבקש הפרדה במעונות על בסיס נטיה מינית. "זה כבר מוגזם", מסבירה אחראית הביתנים.

מהטכניון נמסר בתגובה: "הטכניון דוחה מכל וכל את הטענות בדבר אפליה או הפרדה מכוונת לכאורה בין סטודנטים על רקע דתי, לאומי, מיני או גזעי. אנו גאים על כך שאוכלוסיית הסטודנטים והמרצים משקפת נאמנה את פניה של אוכלוסיית המדינה על כל גווניה.

"לאלפי הסטודנטים המתגוררים במעונות ניתנת האפשרות לציין עם מי יעדיפו לחלוק חדר, וזאת מתוך רגישות לצרכים של בני מגזרים שונים, ובעקבות ניסיון מצטבר של עשרות שנים. חלק מהסטודנטים בוחר להתגורר עם סטודנטים מרקע דומה, וחלק בוחר להתערות בקרב בני מגזרים אחרים. אלה וגם אלה נהנים מיחס שווה ומתנאים זהים, וכל טענה אחרת בעניין אינה נכונה".

mako.co.il  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה