יום שלישי, 30 באוגוסט 2016

הצ'רקסים והדרוזים ישביתו את בתי הספר ב-1 בספטמבר


 לטענת נציגי פורום ועדי ההורים היישובים הרשויות והמועצות המקומיות עוד לא קיבלו את הכסף לתשתיות בתי הספר שהיו אמורים לקבל בחודש מרץ.

ביום חמישי הקרוב תיפתח בכל רחבי הארץ שנת הלימודים תשע"ז, אך ברשויות הדרוזיות והצ'רקסיות מאיימים להשבית את הלימודים. מפורום ראשי הרשויות נמסר כי לא קיבלו עדיין את מלוא תקציב החינוך לשנים 2016-2015. היום צפויים נציגי הרשויות להתכנס לפגישת התייעצות מיוחדת, וביום רביעי, יום לפני פתיחת שנת הלימודים, הם צפויים להודיע האם אכן תתקיים שביתה.

"האוצר הבטיח שיועברו לאישור ועדת הכספים 39 מיליון ש"ח הפרשים ממשרד החינוך בגין שנת 2015-2016 " כך מסר בשבת סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ איוב קרא, הממונה על פיתוח ביישובים הדרוזים והצ'רקסים. "אני מקווה שעם העברת הכספים השבוע תתחיל שנת הלימודים במגזר הדרוזי והצ'רקסי כסדרה".

רביע חלבי, דובר פורום ועדי ההורים היישובים ויו"ר ועד ההורים בדאלית אל כרמל אמר ל'דבר ראשון' כי "הבעיה העיקרית היא שמשרד החינוך לא יודע להיערך ברמת התשתיות. בכל שנה נזכרים בחודש אוגוסט שיש בתי ספר וחודשיים בחופש הגדול לא מטפלים בשום נושא וזה בא על חשבון הילדים".

זיאד ברכאת, חבר בוועדת התשתיות של פורום ועדי ההורים היישובים סיפר ל'דבר ראשון' שהעיכוב בהעברת הכספים נמשך כמעט חצי שנה, וכי "כל הרשויות והמועצות המקומיות עוד לא קיבלו את הכסף לתשתיות בתי הספר שהיו אמורים לקבל בחודש מרץ. בלי הכסף הזה קשה מאוד לפתוח את שנת הלימודים". ברכאת הוסיף שבישיבה מיוחדת של ראשי המועצות הדרוזיות ביום שני שעבר ניתן דד ליין לראש הממשלה ולמשרדים להגיע להסדר עד יום רביעי הקרוב. היום אחה"צ יתכנסו ראשי הפורום הדרוזים עם ראש עיריית דאלית אל כרמל לדון בהמשך המאבק.

דוד טברסקי כתב חינוך, עלייה וקליטה, ירושלים ובית הנשיא


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה