יום שבת, 8 באוקטובר 2016

ארה"ב מאשימה רשמית: רוסיה פרצה למחשבינו


בצעד דרמטי, אחרי חודשים של לחץ כבד על אובמה הסכים הממשל האמריקני להאשים בפה מלא: רוסיה עומדת מאחורי הפריצות למערכות ממשל אמריקניות ולמחשבי המפלגה הדמוקרטית - בניסיון לשבש את הבחירות

ארצות הברית האשימה אמש (יום ו') רשמית את ממשלת רוסיה בגל הפריצות למחשבים של מוסדות המפלגה הדמוקרטית, וטענה כי מוסקבה מנסה להתערב בבחירות לנשיאות שייערכו בחודש הבא.

לאחרונה גבר הלחץ על ממשל אובמה להודיע רשמית כי רוסיה היא העומדת מאחורי הפריצות האחרונות לאתרים פוליטיים בארה"ב, למחשביהם של אנשי פוליטיקה וממשל בה ולחשבונות אימייל אמריקניים. הרשויות הפדרליות חוקרות בימים אלה את הפריצות למחשבי הוועידה הלאומית הדמוקרטית ומוסד דמוקרטי נוסף. גם מערכות מידע הקשורות לבחירות בשתי מדינות לפחות בארה"ב נפרצו. באחת הפריצות אף הודלף לכאורה צילום דרכונה של מישל אובמה.

"אנחנו מאמינים, בהתבסס על ההיקף והרגישות של המאמצים האלה, שרק הגורמים הבכירים ביותר ברוסיה יכולים היו להתיר את הפעילות הזו", נמסר ממשרד מנהל המודיעין הלאומי של ארה"ב בהודעה משותפת עם המחלקה לביטחון פנים.

בהודעה נכתב כי החשיפות שנעשו לאחרונה באתרים כמו DCLeaks.com ו"ויקיליקס" של התכתבויות אימייל תואמות את שיטות הפעולה של רוסיה: "הגניבות והחשיפות האלה נועדו להשפיע על הליך הבחירות בארה"ב. פעילות מהסוג הזה אינה חדשה למוסקבה. הרוסים השתמשו בעבר בשיטות דומות ברחבי אירופה ואירו-אסיה, למשל, כדי להשפיע על דעת הקהל שם".

זמן קצר אחרי פרסום ההודעה האמריקנית הדף דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב את הטענות, ואמר כי מדובר ב"שטויות": "שוב מדובר בסוג כלשהו של שטויות. אתרי האינטרנט שלנו נתונים לעשרות אלפי פריצות של האקרים מדי יום", צוטט פסקוב בסוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס".

גורמים אמריקניים רשמיים אמרו בחודשים האחרונים כמה פעמים כי להערכתם את התקפות הסייבר על מחשביהם של בכירים אמריקנים ביצעו האקרים הזוכים לתמיכה מממשלת רוסיה וכי ייתכן שהם עושים

זאת כדי לשבש את הבחירות. רוסיה דחתה שוב ושוב את הטענות האלה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה