יום שבת, 8 באוקטובר 2016

קרי: "המעשים של רוסיה בסוריה דורשים חקירה בחשד לפשעי מלחמה"


המתיחות בין ארה"ב לרוסיה מתחממת: רוסיה הציבה טילים שיכולים לשאת ראשי נפץ גרעיניים בקאלינינגראד, ארה"ב האשימה את רוסיה בפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית וג'ון קרי הכריז כי המעשים שמשטר פוטין מבצע בסוריה עלולים להיות פשעי מלחמה. "מי שמבצעים פשעים אלה צריכים לתת את הדין על כך", אמר קרי

המתיחות בין רוסיה לארה"ב עולה עוד מדרגה. הצבא הרוסי הציב הלילה (שבת) טילים המסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני באזור המובלעת הרוסית קאלינינגראד, שבין פולין לליטא, כך אישר בלילה גורם בכיר בארצות הברית.

הטילים מסוג איסקאנדר הינם בעלי טווח של כ-500 קילומטרים. הגורם הוסיף כי הסיבה להצבת הטילים במובלעת אינה ידועה.

על רקע המתיחות בין הרוסים לאמריקנים במלחמת האזרחים בסוריה אמר מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אתמול כי יש לבדוק היטב חשש לפשעי מלחמה שצבא רוסיה מבצע בסוריה.

"רוסיה והמשטר הסורי חייבים לעולם יותר מרק הסבר באשר לסיבה שהם ממשיכים לפגוע בבתי חולים, בנשים ובילדים. אלו מעשים שדורשים חקירה ראויה של פשעי מלחמה ומי שמבצעים פשעים אלה צריכים לתת את הדין על כך", אמר קרי.

ביום שלישי השיטו השיטו מהבסיס הימי בסבסטופול שבחצי האי קרים שתי ספינות מלחמה מסוג קורבטה לים התיכון על מנת לחזק את צי ספינות המלחמה הרוסיות באזור.

בתוך כך האשימה אמש ארה"ב את ממשלת רוסיה בפריצות למחשבי המפלגה הדמוקרטית. "אנחנו מאמינים שרק הגורמים הבכירים ביותר ברוסיה יכולים היו להתיר את הפעילות הזו", נמסר ממשרד מנהל המודיעין הלאומי של ארה"ב. לטענת האמריקאים הרוסים פרצו למחשבים במטרה להתערב בבחירות לנשיאות שייערכו בחודש הבא.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה