יום רביעי, 23 בנובמבר 2016

פוטין: "טראמפ הודיע לי כי הוא מוכן לשקם את יחסי רוסיה-ארה"ב"


הנשיא הרוסי אמר כי הנשיא האמריקני הנבחר הודיע על כוונתו לנרמל את היחסים, וכי "אמרתי לו שגם אני" ■ בפסגה כלכלית בלימה פגש פוטין גם את אובמה והזמין אותו לבקר במדינתו, אך הודה כי "היה לנו קשה לעבוד יחד"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר הלילה (שני) שהנשיא האמריקני הנבחר, דונלד טראמפ, אישר בפניו כי הוא מוכן לשקם את היחסים בין המדינות. "הנשיא הנבחר אמר כי הוא מוכן לנרמל את יחסי רוסיה-ארצות הברית. אמרתי לו שגם אני. לא דנו במועד או במקום פגישתנו העתידית", אמר פוטין. במהלך פסגה כלכלית שנערכה בלימה, בירת פרו, הוסיף כי "רוסיה תצטרך לחכות ולראות עד כמה העמדות שנשמעו במהלך קמפיין טראמפ לנשיאות יהיו שונות מהמדיניות שתיושם בפועל בבית הלבן".

במהלך הפסגה הכלכלית בלימה נפגש נשיא רוסיה עם אדם שעמו קשריו הדוקים מעט פחות, הנשיא המכהן ברק אובמה, והזמין אותו לבקר במדינתו. "אמרתי לו שנשמח לראות אותו ברוסיה בכל זמן שהוא רוצה ויכול", אמר פוטין לאחר שיחתם של השניים. במסיבת עיתונאים אמר פוטין כי בשיחתם סיכמו השניים שבע שנים של "עבודה משותפת על נושאים עולמיים". לדבריו, "הכרנו בעובדה שעל אף שהשיח בינינו לא היה קל - אם להודות על האמת, היה לנו קשה לעבוד אחד עם השני – תמיד כיבדנו את עמדותיו האחד של השני, וכן את אופיינו".

מהבית הלבן נמסר כי חוץ משיחת נימוסים, הנשיא אובמה הפציר במקבילו הרוסי לדבוק בהסכמי מינסק ולשמר את הפסקת האש באוקראינה. כמו כן, נמסר מהבית הלבן, התייחס הנשיא האמריקני לשיחות על סיום מלחמת האזרחים בסוריה . "הנשיא ציין כי שר החוץ האמריקני ג'ון קרי ושר החוץ הרוסי סרגיי לברוב צריכים להמשיך ולחפש יוזמות למיגור האלימות והקלת הסבל של העם הסורי".

פגישת אובמה ופוטין הייתה הראשונה מאז היוודע תוצאות הבחירות ב ארצות הברית , ובמהלך כהונתם יחסיהם ידעו מורדות רבות. מנגד, קשריו הטובים של הנשיא הנבחר עם רוסיה , ועם נשיאה פוטין, היוו מוקד רגיש בקמפיין הבחירות שלו. מתנגדיו, וכן סוכנויות המודיעין האמריקניות, אף טענו כי רוסיה עומדת מאחורי מתקפות הסייבר והדלפות המיילים של מטה הילרי קלינטון והוועידה הדמוקרטית. רוסיה הכחישה את מעורבותה בהליך הבחירות בארצות הברית וכן את הקשרים עם המועמד הרפובליקני.

עם זאת, לפני כשבועיים הודה סגן שר החוץ של רוסיה, סרגיי ריבקוב, כי ל מוסקבה היו קשרים עם קמפיין טראמפ. ריבקוב צוטט אומר לסוכנות הידיעות "אינטרפקס" כי "היו קשרים" עם אנשים בעלי השפעה במעגל הקרוב של טראמפ. "אני לא אומר שכולם, אבל רובם, תמכו בקשרים עם נציגים רוסים. אנחנו ממשיכים בשיתוף פעולה זה", הוסיף וסירב לפרט.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה