יום רביעי, 30 בנובמבר 2016

שר החוץ הישראלי: "לא נתאם עם רוסיה תקיפה בסוריה"


שר הביטחון של ישראל אביגדור ליברמן התייחס היום (ב') בפתח ישיבת סיעת 'ישראל ביתנו' לאירוע שאירע אתמול בגזרה הצפונית עם סוריה מול מחבלי המדינה האסלאמית. ליברמן אמר כי ישראל לא תתאם תגובה צבאית עם שום גורם, גם לא עם רוסיה שלוקחת חלק בלחימה בסוריה לצדו של בשאר אל-אסד. 

"כל מתקפה על חיילי צה"ל, אנחנו נגיב בעוצמה ולא נתאם אותה עם אף אחד", אמר ליברמן והוסיף: "תקיפה ישירה נגד ריבונות ישראל תיענה בתגובה עוצמתית. ברגע שאנחנו מזהים אש אנחנו מגיבים אליה. אם לא נזהה כתובת אחרת אז הריבון הוא צבא אסד. כאן זיהינו בוודאות מהיכן נפתחה האש, ולכן התגובה הייתה נקודתית למקור האש". 

כמו כן, ציין ליברמן כי זו הפעם הראשונה שנצה"ל נתקל בכוח המזוהה עם דאעש. "אנחנו כמובן הגבנו באופן עוצמתי. מדינת ישראל לא מחפשת הרפתקאות, אבל על כל פרובקציה אנחנו נגיב בעוצמה גדולה", אמר ליברמן. 

תקיפת גדוד הסיור של חטיבת גולני בגבול ישראל-סוריה, שאירעה אתמול בשעות הבוקר הייתה אירוע חריף וראשון מסוגו. עד ליום זה לא הותקפו כוחות צה"ל באזור דרום רמת הגולן מתקפה משולבת כזו, של ירי נשק קל לצד פצצות מרגמה. התקריות שאירעו בגבול בעבר היו נקודתיות בלבד. 

סמוך לשעה שמונה וחצי בבוקר הגיע רכב ובו ארבעה מחבלים, חברי ארגון "שוהדא אל ירמוכ", לאזור ליד הגבול, בשטח הריבוני של מדינת ישראל. המחבלים פתחו באש כבדה ממקלע לעבר הכוח הצה"לי ששהה במקום. האחרון פתח בתגובה באש ואף הוזנקו כלי טיס של חיל האוויר לאזור. 

לאחר מספר דקות של חילופי האש ללא נפגעים נורתה לפחות פצצת מרגמה אחת באזור. לבסוף ביצעו כלי הטיס ירי מדויק לעבר רכב המחבלים וככל הנראה חיסלו את ארבעתם. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה