יום חמישי, 13 בספטמבר 2018

ביברס נאתכו: מוכן לקבל ביקורת, רק שיתנו שקט לשאר


קפטן הנבחרת דיבר לקראת צפון אירלנד (21:45) על הכנתו החסרה: "לא קריטי בשלב זה של העונה", על הדומיננטיות של זהבי: "גרוע אם יהיה רק קפטן אחד" (32 תגובות)

11/09/2018 09:04מאת עמית קרקו, צפון אירלנד
ביברס נאתכו (רדאד ג'בארה)
ביברס נאתכו (רדאד ג'בארה)
נבחרת ישראל תעלה הערב (שלישי, 21:45) למשחקה השני בעידן האוסטרי של המאמן אנדי הרצוג והמנהל המקצועי וילי רוטנשטיינר. לאחר ההפסד ביום שישי 1:0 לאלבניה במסגרת ליגת האומות, הערב לנבחרת יש משחק אימון בצפון אירלנד בו יוכל הצוות המקצועי להריץ את הנבחרת, השיטה והדברים שהוא רוצים לראות בנבחרת בעידן החדש.
ביום שישי באלבניה הנבחרת שיחקה לא רע במחצית הראשונה, אך בשנייה היא נעלמה לגמרי. הנבחרת תחסר הערב את ערן זהבי, שכזכור הוחלף במהלך המשחק מול אלבניה, וכן את מנור סולומון, שתוכנן לפתוח הערב. הכישרון הצעיר של מכבי פ"ת סובב אתמול באימון המסכם את הקרסול ולא יעמוד לרשות הצוות האוסטרי.הרצוג ונאתכו במסע"ת (עמית קרקו)

מי שספג ביקורת על היכולת שלו ביום שישי, היה קפטן הנבחרת ביברס נאתכו. על כך אומר הקפטן ל-ONE, כי: "זה בסדר גמור מבחינתי ואין לי בעיה לקבל ביקורות גם על חשבון שחקנים אחרים. אני מספיק מנוסה ויודע להתנהל עם הדברים האלה". עוד מוסיף הקפטן: "זה בסדר, אני מוכן לקבל הכל, רק שיתנו שקט לשאר".
נאתכו, שצפוי לפתוח הערב, ירשום את הופעתו ה-52 במדי הנבחרת, כאשר את הופעת הבכורה שלו הוא עשה לפני כשמונה שנים כאשר נכנס כמחליף במשחק אימון מול נבחרת רומניה. אגב, לקפטן יש במאזנו עד היום שער בודד בלבד במדים הלאומיים.
בכלל על הביקורת שהייתה על הנבחרת בעקבות המשחק הראשון בעידן האוסטרי, אומר נאתכו כי: "ביקורת זה חלק מהמשחק, גם לטוב וגם לרע. אנחנו לוקחים בחשבון שלפני המשחק מול אלבניה היו לנו שלושה ימי אימונים עם הצוות החדש ובגדול אני חושב שזה היה לצד החיובי כי גם התחלנו שיטה חדשה וגם שינויים בצד של השחקנים. רצינו ואפילו היינו שווים לפחות תיקו, אבל הכל בסדר. המשחק מול צפון אירלנד חשוב לאו דווקא רק מבחינת התוצאה, אלא גם באמת לתרגל ולעבוד ביחד. אני חושב שיהיה עתיד טוב יותר".שחקני נבחרת ישראל באימון (עמית קרקו)

בעקבות הביקורת גם על כך שיש שחקנים, כשהוא ביניהם, שלא עשו למעשה הכנה כמו שצריך לעונה, טרם שיחקו וישר קיבלו את חולצת הרכב הנבחרת, עונה נאתכו: "זאת ביקורת הגיונית להגיד, אבל זה לא שאנחנו באמצע העונה ויש פה שחקנים ששיחקו 20-30 משחקים יותר. בסך הכול זה שניים-שלושה, אז זה לא כזה קריטי בחלק הזה של העונה, וצריך לשפוט לפי היכולת".
נאתכו אמנם הקפטן של הנבחרת, אך בהתנהלות לקראת המשחק מול אלבניה ראו שלמעשה ערן זהבי שחזר ללבוש את מדי הנבחרת, משמש במובנים מסוימים כקפטן האמיתי, למרות שהוא בלי תואר רשמי. הקפטן בפועל נאתכו אומר על כך בכנות גדולה: "זה גרוע מאוד אם יהיה לנו קפטן אחד בנבחרת. גם בקבוצה וגם בנבחרת צריך שיהיו אנשים שמובילים. כל אחד יש לו את הדרך שלו, ורק ביחד אפשר לעשות את זה יותר מוצלח ושלם. שחקן אחד לא צריך להוביל נבחרת שלמה".ביברס נאתכו וערן זהבי (עמית מצפה)

https://www.one.co.il/Article/320310.html

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה