יום שני, 13 ביולי 2015

הקוזאקים רוצים לסייר ברחובות מאיקופ על מנת לעשות סדר

מאיקופ האסה נגד הקמת קבוצות מתנדבים לשמירת הסדר ברחובות


הארגון הצ'רקסי "מאיקופ אדיגה האסה - המועצה הצ'רקסית" שמרכזו בעיר מאיקופ, בירת רפובליקה אדיגאיה ב-11 ביולי פירסם הודעה באינטרנט ובה הארגון מביע התנגדות חריפה להקמת קבוצות מתנדבים אשר ישמרו על הסדר ברחובות של הערים והכפרים באדיגאיה. בהודעה נכתב כי הקמת קבוצות כאלה עלול ליצור מתיחות בין העמים השונים שחיים ברפובליקה.

הודעה זו של מאיקופ האסה באה בעקבות דבריו של ראש ממשלת אדיגאיה מוראת קומפילוב כי קבוצות המתנדבים לשמירת הסדר ברחובות יתחילו את עבודתם בעונת הסתיו שנה זו.  

בהודעה של מאיקופ האסה לא הוזכר הסיבה להתנגדותו של הארגון להקמת קבוצות המתנדבים. לדברי חבר הועד הנמהל של מאיקופ האסה עלי בגאנה ההתנגדות של ההאסה נובעת מכך שקבוצות המתנדבים יוקמו על בסיס חברי הארגונים של הקוזאקים אשר יסיירו ברחובות מאיקופ ובערים האחרות באדיגאיה כשהם לובשים את הלבוש המסורתי של הקוזאקים. בגאנה אמר כי סיורים של קוזאקים ברחובות כביכול במטרה לעשיית סדר הינה התגרות בצ'רקסים ובהכרח יביא למתיחות ואף להתנגשות בין הצ'רקסים והקוזאקים.  

בדברים שאמר ראש ממשלת אדיגאיה בנושא הקמת קבוצות המתנדבים הוא לא הזכיר את שמם של הקוזאקים אלא אמר כי קבוצות המתנדבים יוקמו על בסיס חברי ארגונים שונים וכן על בסיס סטודנטים שלומדים באונבירסטאות.

יש לציין כי על פי תוצאות סטטיסטיקה שפורסמו בסוכנות הידיעות יוגא-רו אדיגאיה תופסת את המקום הראשון נמחינת השקט, הסדר והביטחון בכל רוסיה הפדרטיבית.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חדשות צ'רקסיה
תפוצות
התפוצה בישראל
כתבות
חזרה למולדת שינויים בחוק המקשים את חזרתם של הצ'רקסים למולדת

הבעיה הצ'רקסית
ספורט
תיירות בצ'רקסיה