מה סוד אריכות החיים של אגנס פנטון בת ה-110

אגנס פנטון חגגה בשבת האחרונה את תחילת העשור ה-12 לחייה. היא מודה לאלוהים כל יום, חושיה מחודדים והיא עמוסה בחברים דואגים. עכשיו היא מתוודה ומגלה איך היא הגיעה עד הלום

סוד אריכות ימים של אגנס: בסוף השבוע האחרון חגגה אגנס פנטון את יום הולדתה ה-110, ולא תאמינו מה הכניס אותה למועדון ה"סופרסנטנריאנים", היוקרתי, הכולל את אותם אלה שעברו את גיל המאה ועשר.

מתוך 7 מיליארד בני אדם על כדור הארץ, ישנם כ-600 בלבד שהפליגו לכדי גיל 110 או יותר. פנטון, תושבת אנגלווד שבניו ג'רזי, סיפרה שחלק מסוד אריכות החיים שלה הם דווקא משקאות אלכוהוליים: היא לוגמת מדי יום בירת "מילר היי לייף" וג'וני ווקר.

באחד הראיונות עמה, אמרה פנטון: "כשהייתי בת 100 או יותר, הלכתי למראה והודיתי לאלוהים שאני עדיין כאן. אני מודה לו בכל בוקר. הוא נתן לי אריכות חיים, ואין לי על מה להתלונן. בלי אלוהים, אין לנו מאומה".

ברכת יום הולדת מהנשיא אובמה

אגנס פנטון נולדה ב-1 באוגוסט 1905 בהולי ספרינגס שבמיסיסיפי. היא בילתה את חייה המוקדמים בממפיס שם ניהלה מסעדה. לפנטון אין ילדים משלה. היא הגיעה לאנגלווד בשנות החמישים עם בעלה השני וינסנט פנטון, שם ניהלה קפיטריה, ובהמשך שימשה כאומנת. בעלה הלך לעולמו ב- 1970.

פנטון נמצאת כיום בבית אבות, תחת השגחה של אחיות סביב השעון. היא עמוסה בשכנים וחברים שמבקרים אותה ללא הרף. בגיל 110, חושיה עדיין עובדים היטב, והיא קוראת עיתונים, צופה בטלויזיה ומאזינה לרדיו.

מאז שחגגה 110, פנטון הפכה לסוג של סלבריטי: הנשיא אובמה שלח לה איגרת איחולי מזל טוב ליום הולדתה, והתקשורת חוגגת על סיפורה. בשבת האחרונה, חגגה את תחילת העשור ה-11 לחייה, עם המשקאות האלכוהוליים החביבים עליה, וכמה מחבריה.